13 Temmuz 2018 Cuma

DIY Güzellik | Zerdeçalla Saç Rengi Nasıl Açılır ?Emma Stone
EMMA STONE

Zerdeçal ile saç boyama Suna Dumankaya tarifi için malzemelere bakalım.

 Zerdeçal ile altın sarısı saç rengi nasıl yapılır?
Zerdeçal ile altın sarısı saç rengi elde etmek için 2 malzemeye ihtiyacınız var.

 ♦ 2 yemek kaşığı dolusu toz zerdeçal

 ♦ 1,5 su bardağı su

 1,5 bardak suya 2 yemek kaşığı toz zerdeçal ekleyin ve 10 dakika kaynatın. 15 dakika dinlendirin. İşte zerdeçal ile saç rengi açma bu kadar kolay! Peki, nasıl uygulanır? Hazırlayacağınız karışımı saç diplerinden başlayarak bütün saçınıza sürün. Streç filmle sarın, yarım saat bekletin ve yıkayın. İsterseniz saçlarınız kuruyana kadar güneşte de kalabilirsiniz.

 Zerdeçal saç maskesi 3-4 kez yapıldığında, altın sarısı saç rengi elde edebilirsiniz. Zerdeçal saç rengini açar mı demeyin. Deneyin ve sonucu görün

🙂 Zerdeçal, saç dökülmesi için de çok etkilidir. Suna Dumankaya doğal sarı saç boyası, hem saçlarınızın rengini değiştirecek hem de saç dökülmelerinizi ortadan kaldıracaktır. Evde doğal bitkisel sarı saç boyası nasıl yapılır diyenler, işte bu formül sizin içindi.

 İsterseniz balla da saç renginizi açabilir ünlü yıldız Emma Stone gibi görünebilirsiniz...

Emma Stone

 Zerdeçal Papatya Özlü Saç Açıcı Losyon Tarifi

Zerdeçal ile sarı saç nasıl elde edilir?
 Önce malzemeler:

 ♦ 2 tatlı kaşığı zerdeçal
 ♦ 2 tatlı kaşığı kuru papatya
 ♦ 1 tatlı kaşığı bal
 ♦ 1 çay kaşığı oksijen suyu
♦ 2 bardak su

 2 bardak suya zerdeçal ve papatya ekleyerek 5 dakika kaynatın. Ilındıktan sonra süzün, bal ve oksijen suyu ilave ederek boş bir sprey kutusuna boşaltın. İşte saç açıcı losyonunuz hazır. Zerdeçal saç acıcı losyon kullanımı da hiç zor değil! Saçlarınıza sıkın ve kuruması için güneşte bekleyin. Güneşe çıkamıyorsam ne yapalım yani!
🙂 O zaman da streç filmle saçlarınızı sarın ve 1-2 saat bekletin. Zerdeçal papatya özlü saç açıcı kullanımı, biraz da size kalmış. Günde birkaç kez kullanıp daha hızlı sonuç alabilirsiniz. Zerdeçal, sarı saç yapma ve yapımı konusunda çok başarılıdır. Biliyorsunuz, hazır losyon olarak satılıyor. Ama biz size evinizde hazırlamanın formülünü verdik. Doğal sarı saç boyası yapımı ve hazırlama çok kolay bir şey değildir. O yüzden, bu uygulamaları yaparken biraz sabırlı olun. Düzenli olarak uygulayın.

I must have this lip color
Zerdeçal İle Saç Açma
 ♦ 1 yemek kaşığı papatya
 ♦ 1 yemek kaşığı sarı kantaron
 ♦ 1 yemek kaşığı toz zerdeçal
 ♦ 1 limon kabuğu
 Cam bir kavanoza papatya, sarı kantaron, zerdeçal ve limon kabuğunu ekleyin. Bütün malzemeleri geçecek kadar ayçiçek yağı ilave edin ve kavanozun ağzını kapatın. 40 dakika boyunca kısık ateşte benmari usulü kaynatın. Bir gece boyunca ağzını açmadan demlendirin ve ertesi gün süzün. İşte zerdeçal saç açıcı formülünüz hazır.
 Zerdeçal ile sarı saç boyası nasıl yapılır diyenler, bu doğal karışımımız sizin içindi. Zerdeçal sarı saç için güzel bir baharattır. Nasıl mı uygulanır? 🙂 Haklısınız. Zerdeçal sarı saç boyası, haftada bir kez uygulanır. Streç filmle sarın 2-3 saat bekletin. Saçlarınız röfleli gibi olacaktır.

Emma Stone

 Zerdeçal saç acıcı Suna Dumankaya önerisini de not aldınız mı?
 Şimdi gelelim en çok sorulan sorular ve cevaplarına:
 Zerdeçal kökü ile saç açma ve boyama mümkün müdür? Evet, aynı şekilde kök zerdeçalı suya koyarak kaynatabilirsiniz. O da çok güzel renk veriyor.

 Zerdeçal papatya özlü saç açıcı losyon nasıl kullanılır, illa güneşe ihtiyaç var mı?
Hayır, güneşe ihtiyacınız yok. Güneşte bekletirseniz saç renginiz daha çabuk açılacaktır. Ancak zerdeçal saç açıcı losyon kullandıktan sonra streç filmle sararak da güzel sonuç elde edebilirsiniz.

 Zerdeçal saç rengi açma alternatifi olacak bir bitki ya da baharat var mıdır?
 Zerdeçala alternatif olarak safran da kullanabilirsiniz. Zerdeçal sarı saç cilası olarak kullanılabilir mi? Evet, birinci tarifte önerdiğimiz uygulamayı sarı saç cilası olarak da kullanabilirsiniz. Saçlarınız daha çok parlayacaktır.

 Zerdeçal sarı saç renkleri ve tonları nelerdir? Saçınızın zemin rengi çok önemli. Örneğin açık kumral saç renginiz varsa altın sarısı rengine çok kolay ulaşabilirsiniz. Belki 3-4 uygulama size yeterli gelecektir. Ama saç renginiz koyuya gittikçe uygulama sayınızı daha da arttırmanız gerekir.

 Zerdeçal sarı saç-ombre yapımında kullanılabilir mi? Doğal ombreler için zerdeçalı çok rahat kullanabilirsiniz. Sadece saç uçlarınıza uygulayarak harika bir görüntü yakalayabilirsiniz. Bütün saça 2 kere uyguladıktan sonra 3-4 kez de sadece saç uçlarınıza uygulayarak yine natürel ışıltılar elde edebilirsiniz. Zerdeçal, sarı saç açma konusunda da çok başarılı. Çünkü çok daha kısa sürede istenilen renge ulaşılabiliyor.  Şimdi başlayın; doğal sarı, pırıl pırıl ve bakımlı saçlarınız olsun.

HOLLYWOOD’TA EN ÇOK KAZANDIRAN O!
/fiskosta/

Hiç yorum yok:

.

.