29 Eylül 2011 Perşembe

Gökçe Bahadır & Ali Sunal'ın Kalamış'taki Evi


Geçtiğimiz temmuz ayında evlenen Gökçe Bahadır ve Ali Sunal, birlikte dekore ettikleri Kalamış’taki evlerinin kapısını InStyle Home dergisine açtı.
Çift olarak evde vakit geçirmeyi seviyorlar. Stresli ve yoğun geçen iş tempoları olduğu için evlerinde onlara keyif sunacak bir kale yaratmış gibiler... 260 m2’lik bahçe dubleksi dairenin toplam altı odası, iki salonu ve üç banyosu bulunuyor. Çift alt katı bilardo ve sinema odası haline getirmiş. Geç yatıp erken kalktığını anlatan Sunal ve düzenli uykuya önem veren Bahadır, vakitlerinin daha çok alt kattaki eğlence odasında geçtiğinden bahsediyorlar.

Sunal, bu eve yıllar önce taşınmış. “Ama gerçek bir eve benzemesi Gökçe sayesinde oldu” diyor eşinin gözlerinin içine hayranlıkla bakarak. Evdeki birçok ayrıntıya ortak karar vermişler. “Ben daha önce ailemle yaşıyordum. Ev dekorasyonu ile ilgili konularla hiç alakam yoktu. Ta ki bu eve kadar” diye açıklama getiriyor Bahadır da... Daireyi baştan sona yenilemeleri üç aylarını almış. “Aslında buraya sadece CD’lerim, kitaplarım ve kıyafetlerimi alarak geldim” diyor Bahadır...

Evdeki ahşap mobilyaların çoğu özel olarak kendi zevkleri doğrultusunda marangoza yaptırılmış: “ikimiz de evde eski dönemlere ait eşya seviyoruz. O yüzden Çukurcuma, Horhor tam bize göre...” Tüm duvarları yumurta kabuğu rengindeki eve klasik bir tarz hakim... Gökçe Bahadır’ın bu tarzın eve hakim olmasında rolü büyük... “Minimal döşenmiş mekanlar bana göre değil. Hikayesi olan mobilyaları renkli aksesuarlarla karıştırmayı tercih ediyorum. Gidip bir mağazadan hazır bir şeyler almak yerine özel yaptırmayı severim. O zaman eşyalarınız sizi daha iyi yansıtırlar diye düşünürüm” diyor.

" kelebek"
 Salon duvarını kaplayan kütüphane ise onlar için ayrı bir önem taşıyor. “Babama ait olduğu için çok kıymetlidir” diyen Sunal, üzerinde eşi ve arkadaşlarıyla çektirdiği fotoğrafların da durduğu rahmetli oyuncu Kemal Sunal’a ait kitaplığı işaret ediyor. Sonra, dikkati hızlı dağıldığından bunu gidermek için çok kitap okumaya özen gösterdiğini anlatıyor.

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

.

.