30 Ocak 2012 Pazartesi

Carolin *Wilma Elles* in Mor Dünyası

InStyle Home dergisi, “Öyle Bir Geçer Zaman ki” dizisinin Carolin’i, Alman oyuncu  Wilma Elles’ in Tünel’deki evini ziyaret etti.
İstanbul’un karlara büründüğü bir gün bu başarılı oyuncunun Tünel’deki evini ziyaret ediyoruz. Apartmanın zilini adeta donmuş bir vaziyette çalıyoruz. Bizi kucağında kedisi Jazz ve içimizi anında ısıtan sıcak gülüşüyle kapıda karşılıyor. Diziden alışık olduğumuz aksanlı Türkçesiyle “Hoşgeldiniz” diyerek içeri buyur ediyor.
Hazırladığı güzel atıştırmalıklar ve çaylar eşliğinde mutfakta koyu bir sohbete dalıyoruz. Karşımızda üzerinde eşofmanları, hafif dağınık toplanmış saçları ve spor ayakkabıları ile “fettan kadın Carolin” görüntüsünden çok uzak, harika bir ev sahibesi var.
Bu eve bir sene önce taşınmış Elles... “Mutfak ve banyolar şu anda tadilatta. Burası tarihi bir apartman çünkü. Ve harikulade bir manzarası var” diye anlatmaya başlıyor. Beyoğlu, onun Nişantaşı ve Arnavutköy gibi en sevdiği semtler arasında... “Burada oyunculuğumu besleyen müthiş bir enerji var” diyor.
400 m2’lik yüksek tavanlı ev, son derece ferah bir salon, uzun bir koridor, beş oda, iki banyo ve mutfaktan oluşuyor. “Minimal tarzda döşenmiş evleri çok beğenirim. O yüzden, burayı dekore ederken, etrafta çok fazla mobilya ve gereksiz aksesuvar olsun istemedim” diyor.
Swarovski’nin kristal ev objelerine bayılıyor ama... “Özellikle de bu melekli olanı çok şeker” diyerek The Woo’dan aldığı ahşap kitaplık üzerindeki kristal cam meleği işaret ediyor.

Ahşap parkeli, beyaza boyanmış salonunun tam ortasında mor kadife kumaşla kaplanmış geniş ve rahat L bir kanepe dikkat çekiyor. Oyunculuk ve İstanbul üzerine olan kitaplarını da ortadaki beyaz sehpasına yerleştirmiş Elles... Üzerinde mor renkli cam aksesuvarlar var.

Uzun yemek masası üzerinde ise yine mor orkideler dikkat çekiyor: “Renklerin gücüne inanırım. Özellikle mor, benim en sevdiğim renktir evde. Girdiği ortama farklı bir enerji katıyor. Kıyafetlerde ve dekorasyon seçimlerimde elim ilk bu renge gider hep...”
Evin koridor ve salon duvarlarına yaslanmış duran siyah-beyaz fotoğraflar gözümüze çarpıyor. Bunlar yazar ve fotoğrafçı arkadaşı Levent Özçelik tarafından çekilmiş. “Geçen yıl Fransız Kültür Merkezi’nde Paradis adlı bir sergi açmıştı. Hepsi de Paris’i konu alıyor” diyor. Setten eve geldiğinde yorgunluğunu kitap okuyarak ve DVD izleyerek atıyor. Mor kanepesine yayıldığında da ayak ucuna ilişen kedisi Jazz eşlik ediyor ona... Audrey Hepburn’ün “Tiffany’de Kahvaltı” filmini defalarca izlemek de hoşuna gidiyor. Hele de karın lapa lapa yağdığı böyle bir İstanbul kış gününde... “Ya da İstiklal’de kalabalığın arasına karışıp yürümek de çok güzel olur” diyor gülümseyerek Wilma Elles...
*kelebek*

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

.

.