26 Ağustos 2012 Pazar

Samuel Silva'nın Tükenmez Kalemle Resim Sanatı

Sanat dünyası son üç gündür Portekiz asıllı ressam Samuel Silva’yı konuşuyor. Silva’nın resimleri DeviantArt gibi sosyal medya platformlarında olay oldu. Zira Portekizli ressam bir modern çağa ayak uydurma denemesi olarak boya veya karakalem yerine bildiğimiz tükenmez kalem kullanarak birbirinden muhteşem ve fotoğraf kalitesinde resimler yapıyor.
Silva’nın üç gün önce DeviantArt’ta paylaştığı kızıl saçlı genç kız portresi çok beğenildi. Ziyaretçilerin, “Sizi tebrik ediyoruz. Çok güzel bir fotoğraf yakalamışsınız” yorumlarının üzerine asıl şok yaşandı.

Yorumlara cevap veren Silva, “İlginize teşekkür ediyorum ama bu fotoğraf değil. Görmüş olduğunuz kızıl saçlı kızın portresini ben 8 adet tükenmez kalemle 30 saatte çizdim” yanıtını gönderdi.
Silva said the original size of this drawing of a cat's face is about the same as two credit cards
Silva kedinin yüzünün  çiziminin orijinal boyutunun 2 kredi kartı ile yaklaşık aynı ölçüde olduğunu söylüyor.
On this piece, Silva said: 'Originally I intended to spend 100 hours with this, and still I never spent so many hours with any drawing, in the end impatience won and I'll not work on this one anymore.'
The painting Girl with a Pearl Earring is one of Dutch painter Johannes Vermeer's masterworks, but Silva copied it using ballpoint
 Silva'nın  tükenmez kalem kullanarak kopyaladığı bu resim  Hollandalı ressam Johannes Vermeer'in şaheserlerinden biri olan *İNCİ KÜPELİ KIZ* tablosu.

*fotogaleri.hurriyet*

1 yorum:

Adsız dedi ki...

ilginçmiş...
bu arada son tablo inci küpeli kız tablosunun kopyası değil de scarlett johansson versiyonu

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

.

.