22 Mart 2015 Pazar

Kadınlara 6 Mutluluk Formülü:


pinterest.com/fra411 #inkedhollywood - Audrey Hepburn, by PopCollector II
Çevremde  her zaman mutlu ve neşeli görünen pek kimseyi göremiyorum doğrusu, kendimin de pek  şen şakrak olduğumu söyleyemem  ne yazık ki:(
Neşeli ve mutlu  kadınlar gibi olmak için  bazı reçeteler buldum ve paylaşmadan duramıyacağım.
  Mutlu kadınların bu reçetelerini uygulamakta yarar var, Bu reçetede neler mi var? Buyurun, kendilerini mutlu hisseden ve etrafına neşe saçan  kadınların   sırlarını birlikte  keşfedelim, hoş bunların pek çoğunu uyguluyorum ben ama sanırım bana biraz daha reçete gerekli:pp
*Hareket etmek:
 Egzersiz yapmak, sadece kilo vermenin değil, ruh halinizi de olumsuzdan olumluya çevirmenin bir yolu. Egzersizi bir iş olmaktan ziyade ruh halini destekleyici olarak düşündüğünüzde onu bir alışkanlığa dönüştürmek daha kolay oluyor. Kadınlar en çok koşuyu öneriyorlar. Çünkü böylece vücutları endorfin (mutluluk hormonu) salgılıyor ve koşu gece uyumaya yardım ediyor.

 *Bazı masum TV programlarını izlemek:
Uzun ve yorucu bir günün sonunda kendinize saçma televizyon programları seyretme konusunda müsamaha göstermekten korkmayın. Bu, gün içinde strese neden olan şeyleri unutup dikkatinizi başka yere yöneltmenizi sağlar. Uzanın divana ve televizyon karşısında dinlenin, hatta şekerleme yapın. Bu, yatağınızda yatmaktan daha zevklidir her zaman. Neden kendinizi iyi hissedeceğiniz bir şeyden uzak kalasınız ki?
Audrey Hepburn, 1961

*Kendine odaklanmak:
 Bir anne, bir eş, bir evlat ve bir iş kadını olarak hep başkalarını mutlu etmek için çalışıyorsunuz. Kendinize zaman ayırıp, enerjinizi biraz da kendiniz için harcamazsanız, mutlu olamazsınız. Sizi - sadece sizi- mutlu eden şeylere odaklanın. Mutlu kadınlar, çocuklarını ya da eşlerini mutlu eden şeylerin dışında, kendi zevklerine ait zaman yaratıyorlar.

*Fantezi dünyasına girmek:
Fantezi dünyasında kaybolmak zannettiğinizden daha kolay. Sadece bir kitap seçin. Kitaplar, uzaklaşmanın en harika yoludur. Okumayı düzenli hale getirirseniz, günlük sıkıntıları kitabınızın kapağını açtığınızda unutuverirsiniz. 2012'nin en iyi 50 romanına bir göz atın. Aralarından mükemmel seçimler yapabilirsiniz. Her gece yatağınıza uzandığınızda uykuya geçmeden önce aşağı yukarı bir saat kadar okuyun. Romanların dünyasında kaybolmak, gevşemenize, dertlerinizi unutmanıza yardım eder.
Iman's new Ageless Chic Pinterest shows us how the crisp, white shirt works for every woman. Pictured: Audrey Hepburn.

* Aileyle bağ kurmak:
 Mutluluk, düşündüğünüzden daha da yakınınızda olabilir. Mesela aileniz kadar… Kaybedilmiş aile bireylerinin hatıraları bile güç ve mutluluk kaynağı olabilir. Ailenizde size en yakın olanlar ve en büyük mutluluk kaynağınız olanlar kuşkusuz çocuklarınız ve eşinizdir.

*Müzik dinlemek :
 Ruhunuzu şenlendiren şarkılardan uzak durmayarak daha mutlu hissedebilirsiniz. Müzik dinlemeyi seviyorsanız bunu araba kullanırken, çalışırken, yürürken ya da spor yaparken bir alışkanlık haline getirin. Duygusal, karamsar, isyankar, öfkeli, kararsız, umutlu ya da daha fazla ruh hali için şifa niyetine dinlenebilecek şarkılarla kendinizi iyi hissedebilirsiniz.


*pudra*

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

.

.