15 Şubat 2014 Cumartesi

Kıvanç Tatlıtuğ & Farah Zeynep Abdullah

Kıvanç Tatlıtuğ ve Farah Zeynep Abdullah'ı  dizinin fotoğraflarında unutulmaz Dr. Jivago filminin yıldızları Ömer Şerif ve Julie Christie'ye çok benzettim.
En az onlar kadar mükemmel ve etkileyici görünüyorlar... Zaten Kıvanç Tatlıtuğ'un oyunculuğu tartışılmaz, Farah Zeynep'le de ne kadarda uyumlu olmuşlar.
Romanı okumaya başladım, yerine ikisini hayal edince bayağı etkilemeye başladı bile beni:)
İkiside dizide hepimizin yüreklerini en derinden etkileyecek gibiler ne dersiniz ?
 Nermin Bezmen romanı "Kurt Seyit ve Shura" da Çarlık Rusyasının debdebeli yaşantısından Bolşevik ihtilali ile İstanbul'a sürüklenen hayatları anlatıyor. 1892'nin Yalta'sından St. Petersburg'un saltanat günlerine Karpatlar cephesinden ihtilalin cehennemine ve nihayet işgal altındaki İstanbul'a, 1920'lerin Pera'sına, macera dolu bir yolculuğa çıkarıyor..
 Kitapta politikaların, troykaların sihirli alemi, ihtilalin acımasızlığı, parçalanmış Osmanlı İmparatorluğunun son günleri yaşatılıyor. .
Kurt Seyt:
Mirza Eminof'un oğlu olarak servet ve ünvanla doğmuştu. Yakışıklıydı, hırslıydı, cesurdu. Çar Nikola'nın Muhafız Alayında genç bir Üsteğmen oluşu onu bolşeviklerin ölüm listesine dahil etmişti. Kaçarken getirdiği bir taka dolusu silahı Mustafa Kemal'in Kuva-yi Milliyesine teslim ettiğinde, karşılık istemeyecek kadar gururluydu. Hayatına sıfırdan başlarken elinde kalan serveti sadece gururu ve aşkıydı.
 Shura:
Tchaikovsky nağmelerinin romantizmi ile sarılmış karlı bir Moskova gecesinde, henüz onaltısındayken saf güzelliği, beklentisiz aşkı ile Seyit'in dünyasına girdi. Ailesinin ünvanı, serveti onun da ülkesinde kalmasına yardımcı olamadı. Sevdiği erkekle atıldığı bu macerada bir daha hiç göremeyecekleri vatanlarının, ailelerinin, artık yaşamayacakları geçmişlerinin hasretlerini birbirlerinin aşklarında dindirmeye çalıştılar.
Büyük bir aşkın, harbin, ihtilalin, hasret ve hüzünlerin hikayesi ile okuyucuyu baştan sona kendine has bir tat, merak ve heyecanla sürükleyen, uzun süren araştırmaların gerçekçilikte aktarıldığı romanın dizisinde Kıvanç Tatlıtuğ ve Farah Zeynep Abdullah'ı merakla bekliyor, unutamadığım filmlerden Dr. Jivago filmi gibi bu diziyi de unutamıyacağımı düşünüyorum, bekleyelim ve görelim bakalım.
/idefix/
♥  Follow Me on Bloglovin  

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

.

.