28 Haziran 2014 Cumartesi

DIY Güzellik | Marilyn Monroe Makyajı


 50’li Yılların efsanevi yıldızı Marilyn Monroe güzelliği ile herkesin kendine örnek aldığı bir sanatçıydı..
Gerek makyajı gerek saç rengi ve saç modeli ile dikkat çeken ve de  günümüzde halen bu akımı takip eden kadınlar bulunmakta..
Marilyn güzelliğindeki değişimin ilk adımını kahve tonlarındaki saçlarını platin sarısına boyayarak attı. Asla vazgeçmediği kırmızı ruju ve yüksek topuklu ayakkabılarıyla “Dünyanın En Seksi Kadını” unvanını almayı hak etti.
Benzer bir yaklaşımla işte size güzellik önerileri…

• Kaşlarda mükemmel görünümü yakalamak için kaşlarınızın üzerine renkli bir pudra uygulayın. Kaş kalemi kullanarak da kaşlarınıza görsel bir dolgunluk kazandırabilirsiniz.

• Aydınlık bakışlar için göz kapaklarınızda ışıltılı beyaz far tercih edin, uygulamaya kirpik diplerinden kalın bir çizgi oluşturarak başlayabilirsiniz.

• Siyah eyeliner’i süpürme hareketiyle, her bir gözün dış köşesinden yukarıya doğru sürün. (Bu, gözlere uykudan yeni uyanmış etkisi verecektir.)

• Marilyn Monroe’nun göz makyajını uygulamadaki en büyük sır ise takma kirpikler olacaktır.

• Efsane yıldızın en belirgin özelliği olan beni, dudağın hemen üstünde, siyah bir göz kalemiyle oluşturduğunuz minik bir noktayla elde edebilirsiniz. Sonrasında da transparan pudrayla “beninizi” sabitlemeyi ihmal etmeyin !

ELLE
"sadecegüzellik"
♥  Follow Me on Bloglovin 


Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

.

.