1 Temmuz 2016 Cuma

Ev Yapımı Sivrisinek İlacı Nasıl Yapılır ?

 Sinek ve böceklerden korunmanın 5 doğal yolu  Doğal bitki yağları her derde olduğu gibi sinek ve böcek derdine de deva. Kara ve sivrisinek, karınca, hamamböceği, fındık faresi ve keneleri uzak tutmak için tarçın, öjenol, limon otu, ıtır (sardunya) çiçeği ve nane yağını su ile karıştırarak spreyli bir şişeye koyun ve ihtiyacınız oldukça üzerinize püskürtün.Alternatif olarak 2 çorba kaşığı zeytinyağına 3-4 damla lavanta yağı karıştırarak cildinize sürebilirsiniz.:
Aromatik Bitkiler Uzmanı Sevil Gülsoy, sivrisinekler için doğal yağların etkili bir koruyucu olduğunu ve evlerde nasıl yapılabileceğini açıkladı. Gülsoy; “Yaz sıcaklığının arttığı bu günlerde, şehir merkezlerinde eskisi kadar olmasa da, tatil yörelerinde ismini hatırı sayılır derecede kendini hatırlatan sivrisinekler, tatildeki güzel uykularınızın kabusu olabilir.
Çünkü insanoğlunun teninde bir kokulu kimyasal karışım bulunur ve bunlardan bir kısmı da (laktik asit) sivrisinek gibi bazı ısırıcı böceklere çok çekici gelmektedir.

 Bu böceklerin sevdiği doğal kokuyu nasıl engelleriz?

 Çok basit, çekici kokuyu bastırabilen ve kan emicilerin hiç hoşlanmadığı ancak insanların en sevdiği daha güçlü doğal kokulardır.
��te do�al sivrisinek kovucu!:
Sivrisinekleri Doğal Yağlar İle Kovun

Kimyasal ürünlerin cilde uygulanmasını doğru bulmadığını belirten Aromatik Bitkiler Uzmanı Sevil Gülsoy, sivrisineklerden kurtulmak için doğal yağlar, sivrisinek kovucu olarak en büyük doğal yardımcımızdır. Kozmetik marketlerde rahatlıkla bulunan doğal yağların birçoğu uçucu yağlardan oluşmaktadır. Sivrisineklerin seveceği lakit asit tarzında vücudumuzun yaymış olduğu kokuları doğal yağlar ile maskelediğimizde, sivrisineklere karşı etkili bir kamuflaj sistemi oluşturulabiliyoruz. Limon yağı, lavanta yağı, portakal yağı, biberiye yağı, nane yağlı, okaliptüs yağında bulunan, 'limonen, 1,8-cineole, camphor, linalool, citronellol, citronellal, anethole' böcek kovucu etkinliği belirlenmiş doğal aromatik bitki bileşiklerdir ve bu bileşikler doğal ürünlerin uçucu yağlarında bulunmaktadır. Üstelik karışım doğal yağları koklamanızın veya cildinize sürmenizin hiçbir zararı yoktur” diyor.

sivrisinek:

Ev Yapımı Doğal Sivrisinek Kovucu Tarifi :

 Kozmetik marketlerde satılan doğal yağlar 20 ml şişelerde bulunduğunu belirten Gülsoy, "Buna göre, daha önce belirttiğim kokusunu ve etkisini beğendiğiniz yağları 1’e 10 olacak şekilde su ile karıştırınız. Benim bu yaz favori doğal sivrisinek kovucu karışımım içine aynı zamanda üzüm çekirdeği yağı ekleyerek içerisindeki E vitamini ile cildimi besliyorum.

5 ml lavanta yağı + 5 ml limon yağı + 5 ml okaliptüs yağı + 5ml kayısı çekirdeği yağını bir litre su ile karıştırmanız yeterlidir.

 Bu karışımı koyacağınız püskürtmeli şişenin koyu renk olmasına dikkat ediniz. Her cildinize uygulamadan önce yağların ve suyun karışabilmesi için şişeyi iyice çalkalayınız. Cildinizin bu ürünlere alerjisi olup olmadığından emin değilseniz öncelikle tüm vücudunuza uygulamadan önce küçük bir yerinizde tatbik ediniz"diyor.

Aromatik Bitkiler Uzmanı Sevil Gülsoy, çocuklar için doğal sivrisinek kovucu yaparken, bazı çocukların belli kokuları ayırt ettiğini düşünerek, doğal karışım yağlarını çocukların seveceği kokular ile karıştırarak sağlıklı ve keyifli yaz akşamlarını huzurla geçirilebileceğini belirtiyor.
/hurriyetaile.com/

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

.

.