17 Mayıs 2017 Çarşamba

Renklerin Sihirli Etkileri

In het verhaal beschrijft de schrijver de geur van de plant als kleuren die zich aan Grenouille binden. De schrijver heeft dus de sfeer gecreëerd door kleur en geur.:

Belki de çoğumuz gün içinde karşılaştığımız renklere ve bize yaptıkları etkiye dikkat bile etmiyoruz. Fakat renklerin ruh halimiz, davranışlarımız ve duygularımız üzerindeki büyük etkisi günümüzde, birçok sanatçı, tasarımcı, marka tarafından bilinçli bir şekilde uygulanıyor.

Sandığımızdan daha güçlü bir iletişim aracı olan renkler, psikolojik reaksiyon yaratmada, ruh durumunu etkilemede kullanılabiliyor. Örneğin; trafikte, kırmızı ışıktan önceki sarı ışığın üzerimizde uyarıcı bir etkisi vardır; bununla birlikte tabelalarda ya da metrolardaki yön çizgilerinde sarı renginin kullanılmasının belli bir nedeni vardır. Sarı rengini gördüğümüzde beynimiz, dikkat etmemiz gereken bir şeyler olduğu yönünde bizi uyarır. Fakat renklerin üzerimizdeki etkileri yalnızca evrensel nedenlerle bağlantılı değildir.


Floral makeup can be different. As in the truest sense - created using live flowers. As figuratively - with painted plants. All of these looks are very artistic. Yes, I again give:

 Renkler hakkındaki hisleriniz, aynı zamanda geldiğiniz kültürdeki deneyimlerinizle ve kişisel tarihinizle de derinden bağlantılı. Örneğin; birçok Batı ülkesinde beyaz, saflığın ve masumiyetin rengiyken, bazı Doğu ülkelerinde matemin sembolü olarak kabul ediliyor. Ya da tarihten örnek vermek gerekirse; mor rengi geçmiş zamanlarda, asaletin sembolü olarak kabul ediliyordu.

Trendspotting : Passion for Purple. #design #colour #ambience trends, design trends, colors inspiration. See more at http://www.brabbu.com/en/inspiration-and-ideas/category/trends:

 Renklerin psikolojik etkileri nelerdir?

 Renklerin algılanışı aslında öznel olsa da, bazı renkler evrensel etkilere sahiptir. Renk spektrumunun kırmızı bölümünde yer alan renkler, sıcak renkler olarak bilinir ve kırmızı, turuncu ve sarıdan oluşurlar. Bu sıcak renkler, nefretten sevgiye, samimiyetten öfkeye pek çok uç duyguyu harekete geçirebiliyor.

Amazing make-up:

 Spektrumun mavi bölümündekiler ise soğuk renkler olarak bilinir ve mavi, mor ve yeşilden oluşurlar. Bu renkler çoğunlukla huzuru çağrıştırıyor olsa da, akla üzüntü, duyarsızlık ya da soğuklukla ilgili duyguları da getirirler.

Renk psikolojisinin terapi alanlarındaki kullanımı Birçok eski kültür kromoterapiyi uygulamış ya da insanların iyileştirilmesinde renklerden faydalanmıştır.
 Kromoterapiye bazen ışık terapisi ya da renk bilimi de denilmekte ve günümüzde de alternatif tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır.

September colors:

  Bu yöntemde:

Kırmızı, beden ve zihni uyarmada ve dolaşımı hızlandırmada kullanılmakta,

 Sarının, sinirleri uyardığı ve bedeni arıtmaya yaradığı düşünülmekte,

 Turuncu, akciğerlerin tedavisinde ve enerji seviyesinin yükseltilmesinde kullanılmakta.

 Mavinin, hastalıkları hafifletip ağrıyı dindirdiğine inanılmakta,

 Indigo (çivit mavisi) tonlarının, cilt problemlerini azalttığı düşünülmekte.

LuRu Home Vintage Chinese Indigo Batik fabric or Nankeen:


/hürriyet/

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

.

.