18 Eylül 2017 Pazartesi

Prenses Olmanın 15 Katı KuralıDuchess of Cambridge, Prince George and Princess Charlotte at Pippa Middleton's Wedding 05/20/17 -- George was an usher and Charlotte was a bridesmaid/flower girl
Dünyanın en çok merak edilen ailelerinden biri olan İngiliz Kraliyet ailesinin Minik Prens George'un yaz ya da kış mevsimine hiç bakmaksızın hep aynı şortları giydiğini., dünyanın Kate Middleton diye çağırdığı genç kadına saray'da hangi isimle hitap edildiğini bilmek isterseniz aile üyelerinin uymak zorunda olduğu tuhaf kuralları okuyunca prens ve prensesliğin hiç de göründüğü gibi kolay olmadığını göreceksiniz.

Cenaze kıyafetini bile yanında taşıyor
1- Kraliyet ailesinin kadınları objektiflere poz verirken çenelerini yere paralel olarak tutmak zorundalar.

Cenaze kıyafetini bile yanında taşıyor
2-Aile üyeleri kahve ya da çay içerken de belirli kurallara uymak zorunda. Özellikle de fincanı tutarken. Uyulması gereken kural şöyle: Fincanın kulpundan baş ve işaret parmaklarıyla tutulacak ve orta parmak da fincanı alttan desteklemek için kullanılacak.

3-Örneğin tüm dünya onu Kate Middleton olarak bilse de aslında gelin gittiği ailedeki adı Catherine.

Cenaze kıyafetini bile yanında taşıyor
4-Kraliyet ailesinin kadınları toplum içinde otururken de belirli kurallara uymak zorunda. Bunlar öyle çok da esnetilebilecek türden değil üstelik. Kraliyet kadınları bacaklarını ya ayak bileğinden ya da dizden birbirine bitiştirip çaprazlayarak oturmak zorunda.

Cenaze kıyafetini bile yanında taşıyor
5- Kate Middleton'ın özellikle de Kraliçe ile birlikte olduğu etkinliklerde neden daha az dikkat çeken renkler tercih ettiğini hiç düşündünüz mü? Çünkü bu da bir kural. Kraliçe her zaman parlak ve dikkat cekici renklerde giyinmeli, çünkü onun kalabalık içinde herkesten ayırt edilebilir görünmesi gerekiyor.

Cenaze kıyafetini bile yanında taşıyor
6- Minik Prens George'un ve kız kardeşi Prenses Charlotte'un resmi gezilerde ya da etkinliklerde neden el salladığını biliyor musunuz? Sevimlilik olsun diye değil. Kraliyet ailesi çocuklarının daha küçücük yaşlardan itibaren kibarca konuşması ve çevredekilerle aynı şekilde iletişim kurması gerekiyor.

7- Kraliyet ailesi üyelerinin birkaç yabancı dili iyi şekilde konuşması gerekiyor. Örneğin Prens George daha bu yaşında İspanyolca öğrenmeye başladı bile. Bilindiği gibi Prens'in dadısı da bir İspanyol.

“Catherine, Duchess of Cambridge smiles at her daughter during the wedding of Pippa Middleton to James Matthews // May 20, 2017 ”
8-Kadınlar resmi etkinliklerde mutlaka kıyafetlerine uygun şapkalar kullanmak zorunda.

Cenaze kıyafetini bile yanında taşıyor

9- Kraliyet ailesi kadınları akşam üzeri saat 6'ya kadar katıldıkları bazı etkinliklerde şapka takmak zorunda. O saatten sonra ise kesinlikle taç kullanmaları gerekiyor. Kadınların taçları başlarına uygun bir şekilde açısı bile hesaplanarak yerleştirilmeli. Bir de elbette taç herkes için değil, bu sadece evli kadınların hakkı.

Cenaze kıyafetini bile yanında taşıyor
 10- Her ne kadar çocuk olsa da Prens George'un bile uyması gereken giyim kuşam kuralları var. Küçük Prens kesinlikle terzi elinden çıkmak şortlar giyiyor. Bunun için mevsimin bir önemi yok. Belli bir yaşa kadar da onu pantolonla göremeyeceğiz.

Cenaze kıyafetini bile yanında taşıyor
11- Geçmişte Kate Middleton'ın katıldığı resmi gezilerde kıyafetleri yüzünden başına gelenleri herkes hatırlıyor. Diz üzerindeki bol etekleri havalandı, Düşes bir Hollywood yıldızı gibi magazin dergilerine yansıdı. İşte bunu önlemek için de Kraliçe bazı önlemler aldı. Çünkü, Kraliyet ailesi üyelerinin özellikle de resmi gezilerde muhafazakar kıyafetler giymesi gerekiyor. Her ne kadar aile üyelerinin günlük kıyafetler giymesi pek hoş karşılanmasa da genç kuşak üyeler bu kuralı zaman zaman deliyor.

Cenaze kıyafetini bile yanında taşıyor
 12- Bir kraliyet ailesine asla ve asla dokunamazsınız.
 Aslına bakılırsa Kraliyet ailesi üyelerinin karı koca da olsalar topum içinde birbirlerine temas etmeleri sarılmaları doğru eğil. Ama Kate Middleton ve William zaman zaman bu kuralı da bir kenara koyabiliyor.

13- Tahtın iki varisi asla aynı uçakla seyahat edemiyor. Prens George da 12 yaşına geldiği andan itibaren babasının bindiği uçakla seyahat edemeyecek. Aynı yere gidiyor olsalar bile o ayrı bir uçağa binmek zorunda olacak. Bunun nedeni de herhangi bir kaza anında ailenin iki üyesinin birden kaybedilmesini önlemek.

Cenaze kıyafetini bile yanında taşıyor
 14- Bir kraliyet ailesi üyesi herhangi bir resmi geziye gidiyorsa eğer yanında mutlaka bir de cenaze kıyafeti taşıyor. Bunun nedeni de gittiği yerde meydana gelebilecek herhangi bir ani ölüm ve cenaze törenine katılma zorunluluğunun ortaya çıkması.

Cenaze kıyafetini bile yanında taşıyor
15- Erkekler sadece başlarını eğerek bu saygı gösterisinde bulunurken kadınlarında belirli bir açıdan dizlerini kırarak reverans yapması gerekiyor. Elbette kimin kime reverans yapacağı da belli. Örneğin Kate Middleton Kraliçe'ye reverans yapmak zorunda. Ama Kraliçe'nin ortanca oğlunun iki kızı Prenses Eugenie ve Prenses Beatrice'in her zaman böyle bir zorunluluğu yok.
/hürriyet/

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

.

.