28 Ekim 2014 Salı

Makyajda Yeni Trend | Islak Makyaj Nasıl Yapılır?

Makeup.
Makyajda mat ve donuk bir görünüm artık son derece demode sayılıyor. Yeni trend, aydınlık ve pırıl pırıl bir cildi hedef gösteriyor. Cilt ışığı ne kadar yansıtırsa o kadar sağlıklı ve güzel görünüyor. Bir heykel kadar kusursuz tende, elmacık kemiklerini, burun üstünü ve göz kapaklarını ışıltıyla vurgulamak...
 İşin tüm sırrı bu! Ünlü yıldızların taktiği ise şöyle:
 * Fondöten ile pürüzsüzleşen cilt, aydınlatıcı ile ortaya çıkarılıyor.
 * Elmacık kemiklerine, çene altına, burun üstüne hafif bir parlaklık veriliyor.
 * Sonra en üste hafif dokunuşlarla renkli nemlendirici sürülüyor;
 * Sadece gerekli olduğu durumlarda T bölgesinde pudra uygulanıyor.
Böylece yağlı bir his değil, transparan bir makyaj elde ediliyor.
Allıklarda tercih edilen şeftalimsi pembe rengi. Krem farları, kaliteli bir makyaj bazıyla uygulayarak gün boyu nemli ve parlak bir görünüm elde edebilirsiniz. Dudak parlatıcısı konusunda ise, yeni renkleri denemekten kaçınmayın. Sezonun öne çıkan detayı neon renkli parlatıcılarla cesur bir görünüm yakalayabilirsiniz!
Magazine: Elle, France No. 3342, March 2011.  Photographer: David Slijper  Featuring: Toni Garrn    - It's all about the cheek bones in these two shots.
 Bu makyajı en pratik şekilde şöyle yapabilirsiniz:
 Mutlaka sıvı aydınlatıcılar kullanın. Bunları renkli nemlendirici üzerine uygulayarak küçük ışık yansımaları ve sofistike bir ışıltı yakalayabilirsiniz. Çok az bir çabayla ve fazla yoğun olmadan yüzünüze aydınlık katın. Yüzde sıcaklık elde etmek için, iki farklı renkte allık kullanın; daha açık tondaki allığı, koyu tondaki allığın üzerine sürün. Alternatif olarak, benzer iki rengi karıştırabilirsiniz.
/mahmure.com/
 ♥  Follow Me on Bloglovin

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

.

.