6 Temmuz 2012 Cuma

Bade İşçil'in Güzellik Sırları


Bade Iscil
Bade İşçil, güzelliğiyle olduğu kadar sağlıklı yaşama gösterdiği özenle de dikkat çekiyor. İşçil, sağlıklı yaşam sırlarını ve hakkında merak edilenleri Formsante’ye anlatıyor:
*Spor yapmaya vakit bulabiliyor musunuz?
 - Eskisi kadar fırsat bulamıyorum ama her zaman yürümeyi tercih ederek bu açığı kapatmaya çalışıyorum. Son aylarda dizi setinin yoğunluğu sebebiyle uzun yürüyüşler için çok fazla vaktim olamadı ne yazık ki. Bu nedenle yaz aylarını yürüyüş, pilates ve yüzmeye ayıracağım.

* En çok hangi sporu yapıyorsunuz?
 - Yürüyorum, bir de yüzüyorum. Bu sporlar vücudun formunu bozmadan çalıştıran, kalp sağlığı ve fiziksel sağlık için çok etkili olan sporlar.
*Pilatesi düzenli olarak mı yapıyorsunuz?
 - Pilatesi çoğu kişi bilinçsiz şekilde yapıyor. Ancak bilinçsiz yapıldığında sakatlanma riski taşıyan bir spor bu. Kasları inceltmeye ve uzatmaya yarıyor. Pilatesin eğitmenle birlikte yapılması gerekiyor. Çünkü yanlış bir şekilde çalıştırılan beden mutlaka bir noktada savunma gösteriyor ve bu dirençle birlikte sakatlanma söz konusu olabiliyor.
* Spora ara verdiğinizde vücudunuzda ne tür değişiklikler oluyor?
 - Sürekli spor yapan biriyim. Dizi çekimlerinden dolayı spor yapamadığımda ise vücudumda deformasyon olabiliyor. Çünkü gıdadan kesen bir yapım yok. Sağlıklı beslenmeye çalışıyorum ama yoğun olduğum zaman kalori yakmak için hareket etmezsem vücudum biraz yumuşayabiliyor.
*Yaz aylarında nasıl besleniyorsunuz?
 - Kendimi aç bırakmadan, daha sağlıklı ve hafif şeyler yiyerek besleniyorum. Kızartma türü yiyecekleri çok fazla yemiyorum, meyveleri çok seviyorum. Süt ürünlerini de çok tüketiyorum. Aslında yaz aylarında daha çok kahvaltı tarzı besleniyorum diyebilirim. İçecek olarak tek tercihim su oluyor. Meyve suyunu da taze sıkılmış olarak içiyorum. 
* Et mi sebze mi? 
 - Ben galiba biraz vejetaryene yakın besleniyorum. Damak tadım sebzeye daha yatkın. Ev yemeklerini de çok seviyorum. 
* Yemek yapar mısınız? 
 - Yaparım. En güzel yaptığım yemeğin zeytinyağlı yaprak sarma olduğunu söylerler.
* Zararlı şeyler tükettiğiniz olmuyor mu?
 - Zararlı olarak en çok patates kızartması yiyorum, çünkü çok seviyorum. Patates, şeker bazlı ve glisemik indeksi yüksek bir besin. Dolayısıyla az tüketmem lazım, ben de kızartma yerine fırında ya da özel bir fritözle yağsız tüketerek bu zararı azaltmaya çalışıyorum. 
 GÜZEL GÖRÜNMEYİ SEVİYORUM AMA ÇOK DA ÖZENMİYORUM 
 *Yaz aylarında cildinizi korumak için özel bakımlar yapıyor musunuz? 
- Cildimi korumak için yaz-kış nemlendirici ve koruyucu kremler kullanıyorum. Makyaj altına da baz olarak bu koruyucu kremleri uyguluyorum. Güneşlenmeyi çok seviyorum. Ama cilde uzun vadede çok büyük hasarlar veriyor. Bugün cilt kanseri 30’lu yaşlara kadar düşmüş durumda. Koruyucu kullanarak korunmaya çalışıyorum. Bir de kese yaptırıyorum. Eğer hamama gidemiyorsam evde kendim de kese yapıyorum. Cildi taze ve diri tutuyor.
*Saçınız için düzenli olarak neler yapıyorsunuz? 
 - Şampuanlarımı zaman zaman değiştiriyorum. Ayrıca saçlarıma sarı saçlar için özel olan bir seri kullanıyorum. Artık röfle yaptırmıyorum. Röfle olunca saçlarım özel bir bakım istiyor. Saç doğal olduğunda daha sağlıklı oluyor. Şampuan ve saç kremini ayrı ayrı kullanıyorum. Güzel görünmeyi, bakımlı olmayı seviyorum ama çok da özendiğimi söyleyemem. Benim için temiz olmak önemli. *Makyaj yapmayı seviyor musunuz? 
 - Gündelik hayatımda çok fazla makyaj yapmıyorum. Yaz aylarında makyaj yapmayı sevmiyorum ama kirpiklerim sarı olduğu için kuaförümde organik boya ile kaşımı, kirpiğimi boyatıyorum. *Sağlığınızı korumak için neler yapıyorsunuz? 
 - Sağlıklı besleniyorum. Sporu ve suyu hayatımdan eksik etmiyorum. Gözlerim hassas olduğu için doktorumun tavsiye ettiği özel bir güneş gözlüğüm var, onu yaz kış kullanıyorum. Gece ve gündüz takılabilen, tamamen retinayı koruyan bir gözlük. Çünkü set ortamında çok fazla ışığa maruz kalıyoruz. Bu gözlüğün camı ışığı kırıyor ve retinanın yanmasını engelliyor. Sadece dışarıda değil, evde televizyon izlerken de takabiliyorum. Bana emanet edilen bir beden var ve ben de ona iyi bakmaya çalışıyorum. Tabii ki benim de hatalarım oluyor. Ama çoğunlukla sağlıklı olan şeyleri seçmeye çalışıyorum. 
* Diyet yaptığınız oluyor mu? 
 - Diyet yapabilecek biri değilim. Çabuk kilo alıp zor veriyorum. Bu nedenle çok dengeli besleniyorum. Yine de çikolata gibi abur cubura izin verdiğim de oluyor.
 **hurriyet*

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

.

.