17 Aralık 2015 Perşembe

Çömelerek Zıplamak | 4 Dakikada Nasıl Sıkılaşılır ?

Jump Squats: How To Save Your Knees:

Jump Squats


Bu hareket kalp atış hızınızı artırırken alt vücudu güçlendirmek için etkili bir hareket olabilir iken yanlış yapıldığında, dizlerin üstünde büyük hasara yol açabilir. Fitness uzmanı Jessica Matthews dizlere zarar vermeden hareketin nasıl yapılacağını anlatıyor:  /oprah.com /

"Kardiyo yapacak vaktim yok" ya da "Kardiyo çalışmaktan hoşlanmıyorum" diye üzülüyorsanız, bu haber sizin için. ABD'de Auburn Üniversitesi tarafından yayınlanan bir araştırmada test edilen bir yöntem işinize yarayabilir.

 Araştırmaya göre haftada 2-3 defa yapılacak 4'er dakikalık çalışmaları öneren ve 'Tabata protokolü' adı verilen yöntem oldukça başarılı.

 Araştırmada uygulanan yöntem 8 set 20 saniye jumping squat (çömelerek sıçrama) ve setler arasında 10 saniye ara ile yapılıyor. Bu 20 saniyelik setlerde kendinizi olabildiğince zorlamanız gerekiyor.

 Tabata protokolü farklı egzersizlere de izin veriyor, ama üniversitede yapılan araştırmada çömelerek sıçrama tercih edilmiş.

 Bu yöntem ile dakikada 13.4 kalori yakılıyor ve daha önemlisi, sonraki 30 dakika boyunca metabolizma hızı normalin iki katı düzeyinde seyrediyor. Üniversiteden Dr. Michele Olson hızlı yürüme ya da hafif koşu gibi bir egzersizle aynı bir etkiyi yaratmak için en az 5 katı süreye ihtiyaç olduğunu belirtiyor.
/habertürk/

1 yorum:

video_manset dedi ki...

güzel bir bilgi
lütfen bloğuma bir göz atın
http://www.videomanset.blogspot.com.tr/

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

.

.